Zkušenosti adifit.cz provozuje Darina Honomichlová, Adifit s.r.o.

Tento článek si dává za úkol co nejobjektivněji ohodnotit krabičky dodávané firmou prezentující se pod značkou Adifit. Toto je jeden z článků, ve kterém se celkově zabývám tématem krabičková dieta.

Předem upozorňuji na to, že můj názor může být trochu ovlivněn tím, že jsem si jako první objednával krabičky od společnosti fit-strava.cz a prvních 14 dnů pro mě to bylo opravdu nové a zajímavé, tyto krabičky jsem měl až jako třetí. Tedy po třech týdnech využívání krabičkové diety.

Webové stránky a objednání jídla

Když jsem na stránky přišel poprvé, nebyl jsem si vůbec jist, jestli jsem zde správně, protože je zde nabízeno mnohem více služeb a hned jsem neviděl krabičkovou dietu. Navíc je zde i spousta článků, tak jsem myslel, že se jedná spíše o nějaký portál o dietní stravě. Fakt mě štval jídelníček, že jej nevidím přehledně, ale musím si každý den pracně otevírat a pak se zase vracet zpět (je možné se přepnout nahoře mezi dny, ale toho jsem si všiml až po delším zkoumání, poté co někdo stránku posune níže to není vidět). Stránky jsou neuvěřitelně nabité funkcemi, ale připadá mi, že se moc nemyslelo na uživatele.

Objednání. Nutilo mě k registraci, na to jsem absolutně alergický. Líbí se mi sekce otázek a odpovědí.

V kontaktech jsem nenašel, kdo provozuje, našel jsem to až v obchodních podmínkách. Tam je paní. Na faktuře se objevilo zase: Adifit s.r.o.. Toto na mě nepůsobilo zcela solidně. Zřejmě je to tím, že se společnost změnila na s.r.o. až v květnu 2011 a ještě nestihli upravit obchodní podmínky.

Jídelníček na stránkách velmi nepřehledný. Příliš složité.

Ceny krabičkové diety

Cena 419Kč / den při objednání na týden (5 dnů) 7.000KJ /den. Tady mě zarazilo, že jsem si nemohl objednat hned na 6 dnů, i když sobotu mají v nabídce.

Cena je o 30% vyšší než u konkurenčních firem, kde se to pohybuje kolem 330Kč.

Hodně mě zmátlo to, že v ceníky byla celková cena 2095Kč a při objednání tam již bylo jen 1975Kč. Viz obrázky níže.

Další ceny sem asi nemá cenu vypisovat, mění se v čase a myslím, že si je všichni najdete na jejich stránkách.

Jen u této firmy jsem platil zvlášť ještě za dopravu.

Doprava

Jako jediná firma v Plzni nabízí možnost výběru dopravy ráno nebo večer.

Předání proběhlo bez problémů. Neměl jsem to bez komplikací, samozřejmě jsem potřeboval v čase, kdy krabičky vozí odjet. S paní jsem se domluvil zcela bez problémově a krabičky mi dovezli na jiné smluvené místo na 21:00 večer.

Tašky vypadaly velmi lákavě, všechno vypadá z venku moc hezky. Krabičky průhledné. Myslím, že z pohledu profesionality zatím nejlepší, kazí to jen takové drobnosti, že na některých polepech mají přepsané KJ z 8000 na 7000 a změna času, což působí trochu podezřele, ale jinak první krabičková firma, u které jsem poznal hned na tašce, na který den daná taška je a zároveň taška vypadá moc hezky.

„Už se těším na zítra, až to ochutnám.“

Pestrost a kvalita jídla

Prosím toto berte jako subjektivní chuťový a estetický dojem. Všechny krabičkové firmy v Plzni byly na velmi vysoké úrovni a opravdu se liší jen velmi málo a hodně záleží na osobním vkusu.

Nevyznal jsem se v tom, co mám jíst, bylo to v těch taškách nějak divně, myslím, že jsem tam měl něco navíc.

Jinak jídlo bylo velmi kvalitní, v podstatě bez jakýchkoliv problémů. Byl jsem spokojený až na nějaké drobnosti, ale ty se asi mohou přihodit každému. Například, že jsem měl v rybě jen jednu kost. To mě dost rozhodilo, protože celou dobu byla ryba bez kosti a tak jsem jí jedl bez obav a najednou jsem na jednu narazil. Vzhledem k tomu, že jsem jednou již skončil na pohotovosti s kostí v krku, mě to zarazilo. Ale jak jsem psal, toto těžko může někdo ovlivnit a myslím, že s jídlem od všech Plzeňských krabičkových firem budete spokojení.

Komunikace s firmou zajišťující krabičkovou dietu

Krabičky jsem si objednal ve středu a do pondělka se mi nikde neozval, bylo mi to divné a už jsem začínal být fakt naštvaný. V pondělí ráno mi paní zavolala a omluvila se, že měnili e-mailovou adresu a kvůli tomu se jim e-mail ztratil. Trochu mi to rozhodilo moje plány, protože jsem neměl na dva dny co jíst (domluvili jsme se, že přivezou na středu). Jinak paní byla velmi příjemná a asi se to so stane. Prý jinak volají hned po objednání.

Jinak u této firmy byla vidět alespoň snaha o poradenství s výběrem potřebné energetické hodnoty a podobně.

Byl jsem zcela spokojený s dodávkou jídla. I když jsem jednou musel narychlo odjet, tak mi vyšli vstříc a mohl jsem si krabičky vyzvednout večer, na smluveném místě.

V průběhu odběru krabičkové diety mi nikdo nezavolal, nikdo se nezajímal o to, jestli mi chutnalo, jestli je vše v pořádku a podobně. Tady u té firmy přišla alespoň sms s poděkováním za využití služeb. Normálně bych si toho asi ani nevšiml, ale jak jsem několikrát psal před tím, protože jsem to u první firmy zažil, tak mi to trochu chybělo.

Doplněno: Paní se ozvala až 3 dny potom, co mi krabičky skončili. To mi připadá, trochu obchodně nevhodné, vzhledem k tomu, že takto nemohu plynule pokračovat.

Bonusy

  • Bez bonusů.

Závěr

Esteticky jídlo na velmi vysoké úrovni, jen o malinko horší než testované krabicky-plzen.cz, chuťově a pestrostí tuto firmu zařazuji na druhé místo spolu s krabicky-plzen. Z pohledu komunikace jsem nebyl vůbec spokojen. Z pohledu rozvozu měli nejlepší možnosti, ale také se mnou příliš nekomunikovali. Opravdu jsem nepřišel na to, proč bych měl za krabičky zaplatit přibližně o 30% více než u konkurenčních firem a k tomu navíc za dopravu.

Další články v rubrice krabičková dieta