Zkušenosti – Penzion U černého kohoutka

Penzion U Černého kohoutka jsem navštívil na základě výběru, který jsem popsal v článku: Jak jsem vybíral penzion na Šumavě. Byla to moje první návštěva penzionu v „porevolučních letech“. Nevím jak Vy, ale v Čechách jsem zažil jen „komunistické“ penziony a teď až tento penzion na Šumavě. Mezi tím jsem navštívil spoustu ubytovacích zařízení v různých zemích. Například v Rakousku, kde jsem byl nadšen, proti hotelům v Itálii, Francii a podobně, kde to bylo spíše o přežití.
Jsem rád, že i v Čechách existuje ubytování, které odpovídá Rakouskému horskému “nadstandardu“. Pro každého, kdo přemýšlí o ubytování na Šumavě, v oblasti kolem Zadova, doporučuji, ať si prohlédne fotografie z penzionu a udělá si vlastní názor. Věřte, že realita byla mnohem lepší.

Cesta do penzionu

Vyrazili jsme z Plzně kolem 17. hodiny. Vzhledem k tomu, že se Zadov nachází spíše ve východnější části Šumavy, počítejte s cestou trvající až dvě hodiny. Při cestě z Prahy je toto ubytování naopak dostupnější, než ostatní části Šumavy. Z Plzně jedete po poměrně pohodlné cestě: Plzeň – Klatovy – Sušice – Kašperské hory. Hlavně při závěrečné části cesty jsme zažily úžasný západ slunce nad Šumavskými kopci a výhled na hrad Kašperk. Cestu si můžete opravdu užít.

První dojem

Penzion pro mě byl od začátku překvapením. Přesto, že jsem penzion znal z fotografií na stránkách, skutečnost byla mnohem lepší. Opravdu příjemně zařízený interiér a pokoje s nábytkem ze skutečného dřeva, vše laděné do horského stylu.
Ihned po příjezdu nás přivítala velmi sympatická majitelka. Vše nám popsala, ukázala pokoje a pozvala nás na večeři. Přesto, že jsme přijeli až po čase určeném na podávání večeře, počkali na nás a užili jsme si opravdu dobrou večeři.

Jídlo v Penzionu

Večeře mě příjemně potěšila, mohli jste si nandat polévku podle své chuti a hladu. Přesto, že polévky nejím, z Šumavské kulajdy jsem byl nadšený a rozhodoval jsem se, jestli si nedat raději ještě jednou polévku místo druhého jídla. Samozřejmostí bylo sezení u vlastního stolu a na konci zákusek, který byl v ceně menu. K večeři si můžete vybrat pití podle výběru, protože v penzionu je bar s obsluhou, což jsem mimochodem před příjezdem také netušil. Samozřejmě na horách nejvíce chutná točená Plzeň. Asi bych to neměl psát, protože jsem Plzeňák, ale poslední dobou jsem měl smíšené pocity z Plzeňské dvanáctky. Nevím, jestli to není tím, že jí pijeme moc, ale připadala mi  moc hořká. Tady na horách to bylo ale jiné 🙂 tady… božská mana! A cena? Kdo byl v poslední době v Plzeňské restauraci, si zde bude připadat skoro jako bohatý strýček z Ameriky 🙂 Abych byl konkrétní, v Plzni stojí dvanáctka již téměř 40Kč a tady byla za 30Kč.
Snídaně mě zcela odzbrojila, je to pro mě asi to nejdůležitější na ubytování a tady byly úžasné. Mrkněte na fotky. O snídani na stránkách neměly tenkrát skoro žádné informace a při tom jsou podle mě na ubytování skoro nejdůležitější. Byl zde nejen klasický výběr, ale zároveň spousta specialit, které jsem u snídaně v ubytovacím zařízení viděl poprvé. Například masový košíček, domácí piškotový dort a další. Jako třešnička na dortu zde byl domácí sýr a domácí paštika. Opravdu doporučuji! Navíc snídaně se mění, takže celý týden budete snídat něco jiného a každé ráno objevíte nějakou novou originální chuť.
Jako druhou večeři jsme měli perfektní svíčkovou. Nejprve jsem měl strach z toho, že se tady připravuje jen jedno jídlo. Tady jsem ale pochopil, že jakékoliv skvěle připravené jídlo na Šumavě chutná dvakrát více. A i kdyby Vás náhodou něco opravdu nelákalo, je možné objednat si minutku na míru.

První den na Šumavě

Po snídani se nás ujala paní majitelka, připravila nám mapky a navrhla výlety. Mohli jsme si vybrat buď místní výlet v krásném okolí penzionu, nebo výlet autem. Vyrazili jsme na Modravu a procházku kolem řeky Vydry. Co mě hodně příjemně překvapilo, že nám paní majitelka vypsala autobusy, tak, abychom se nemusely vracet pěšky. Zároveň nám doporučila kam si zajít na oběd.
O kráse Šumavy napíšu někdy jindy v jiném článku.

Volný čas v penzionu

Pokud chcete jet na Šumavu například jen na víkend, tak se budete soustředit hlavně na výlety do krásné Šumavské přírody, ale pokud jste pravidelní návštěvníci nebo chcete strávit na Šumavě celý týden, budete v tomto penzionu, myslím, nadšeni. Sami jsme toho nestihli během víkendu moc vyzkoušet, ale dovedu si představit procházku po přírodě, potom relax v sauně. Nakonec si můžete půjčit film v penzionové DVD půjčovně a příjemně unaveni u něj usnout.
Druhý den můžete zkombinovat výlet s vířivkou a pokud budete mít ještě sílu posedět večer u krbu a popíjet výborná Česká i Moravská vína je zde jedinečná příležitost.

Neděle v penzionu a odjezd

Poslední den jsme začali zase skvělou snídaní a pomalu se začali připravovat na další výlet a tím pádem i odjezd z penzionu. Kochali jsme se výhledem z balkonu, přičemž nás hřály příjemné slunečné paprsky po temné zimě.
Rozloučili jsme se s paní majitelkou, pejsky a vyrazili na Poledník.

Závěrečné hodnocení

Jsem opravdu nadšený z toho, že i České republice jsou penziony v Rakouské horské kvalitě. Abych jen nechválil, trochu mi vadí zapnutá televize v jídelně. Místo aby hrála romantická hudba, která by podtrhla tu úžasnou atmosféru a relax na horách, hrála zde televize se zprávami. Ale to je opravdu to jediné a jinak je Penzion U černého kohoutka tím nejlepším co jsem kdy v České republice navštívil a hravě překonává většinu hotelů a to nejen vybavením a komfortem. Hodně oceňuji i propracované detaily jako rozcestník před penzionem, abyste hned věděli, kam máte jet.
Rodinná atmosféra a pohoda je myslím to hlavní, co penzion vystihuje a pokud bych hledal, kde strávit úžasnou dovolenou s dětmi, tak bych určitě jel na Šumavu a pokud by měli volno U černého kouhoutka, tak bych jel sem. Ano U černého kohoutka totiž mají dost plno i několik měsíců dopředu, určitě neváhejte zavolat a zeptat se na volnou kapacitu, i kdyby měli plno, poradí Vám nějakou alternativu, ale pokud se sem dostanete tak na týden na Šumavě určitě nikdy nezapomenete. Přestože jsem procestoval spoustu zemí tak mě to pořád více táhne právě do krásné České přírody a pokud vše podpoří kvalitní služby jako v tomto penzionu, čeká Českou republiku světlá budoucnost.