Zkušenost s firmou e-nahradnidily.cz

Dnes mi známý říkal, že už nějakou dobu má cosi objednané z nějakého e-shopu a že se dlouho nic neděje a telefonická domluva s prodejcem vázne – cosi mi to připomnělo z mé minulosti a ejhle – on je to stále tentýž člověk, tentýž e-shop a tytéž manýry… :-/

Zde je můj mail, který jsem prodejci psal, odpovědi se mi nedostalo. Zboží, které neodpovídalo objednávce jsem doporučeně odeslal zpět, balík byl doručen, ale peníze (cca 2500 Kč) mi nikdy nikdo nevrátil.
P.S.: Z firmy Ateso mi odpověděli, že to, co je na fotkách (které jsem jim zaslal) určitě není jejich výrobek…

Re: Náhradní díly Škoda – potvrzení přijetí objednávky č. 213133
Dobrý den, dnes mi (po dlouhých peripetiích a Vašich výmluvách na Českou Poštu) dorazil balík s objednaným zbožím (objednáno 26.12.2013, podáno 17.1.2014, doručeno 20.1.2014).
Ovšem ani s jeho obsahem nejsem zcela spokojen. Několik doručených položek totiž neodpovídá objednávce:

– zadní silentbloky ramene nejsou Meyle (objednané), ale jeden je Topran (to bych ještě zkousl) a druhý je noname čína (to už ne!)

– silentbloky stabilizátoru jsou sice Meyle, ale jeden je pro 21mm a druhý pro 19mm stabík (toto není Vaše chyba, neboť na originálním balení jsou označeny shodným číslem, takže chyba výroby)

– tlumiče nejsou Meyle (objednané), ale v krabici od tlumičů Ateso (přelepené lepenkou) je zabaleno něco, o čemž silně pochybuji, že je Ateso, pravděpodobně se jedná o nějaké čínské napodobeniny. Psal jsem e-mail výrobci Ateso tlumičů, takže snad se dozvím více info.
Ať je to co je, není to to, co jsem objednal.

– sklo světlometu není objednaný originál (Hella) ale TYC (čína)

– vzduchový filtr není Meyle na Octavii, ale Muller na Seat ibiza II, VW Polo III (1,6 a 1,9 TDi).

Viz přiložené fotografie zboží po vybalení.

Ostatní položky sedí dle objednávky.

Jak budeme vzniklou situaci řešit?

Navrhuji následující řešení:
Zašlu Vám doporučeně zmíněné zboží zpět a Vy mi následně zašlete na můj účet rozdíl peněz plus náklady na poštovné za doporučený balík, které mi vzniknou.
Nemám už čas a nervy čekat, kdy mi pošlete to, co jsem objednal a zda vůbec někdy něco dojde. Vzhledem k tomu, kolik času (a peněz) za telefonáty a zbytečné cesty na poštu mne už obchod s Vámi stál doufám, že se zachováte férově a mou nabídku přijmete.

Jakub M.