Výroba kotevních patek na míru – Pematex

Dobrý den,

rád bych se podělil o zkušenost se společností Pematex, která sídlí v Plzni, Svatavě a Karlových Varech. Je to velkoobchod se spojovacím materiálem, ale specializují se i na zakázkovou výrobu.

Pro velkou zakázku v Německu jsme potřebovali dodat šrouby a matice v pozinkové úpravě, což nebyl žádný problém. Skladem mají téměř všechny rozměry a povrchové úpravy, navíc ve skvělém množství. Objednali jsme si tak deset tisíc kusů šroubů i matic.

Problém nastával u kotevních patek pro sloupky do betonu. Potřebovali jsme je využít částečně i na ohyb a tak bylo nutné vytvořil zcela unikátní patky se silnější spodní tyčí. Používali jsme sloupky s délkou strany 180 mm, což znamenalo výrobu nejen širšího základu do betonu, ale i základu pro sloupek.

Kontaktoval jsem tak obchodního zástupce s naším požadavkem a on se za námi ve firmě zastavil. Bylo až neuvěřitelné, že jsme se domluvili tak rychle a za skvělou cenu jsme měli za pár týdnů vyrobené patky do betonu. V našem oboru se hodně kouká na kvalitu a v Německu o to víc. Kotevní patky plní ale všechny aktuální požadavky, takže s tím byl náš klient velmi spokojen.

Společnost Pematex za celou naši firmu doporučuji. Nejvíce se nám líbilo jednání obchodního zástupce, překvapila nás poměrně nízká cena vzhledem ke konkurenci a také termín dodání byl velmi krátký.

Karel Rubáš