Vymáhání dluhů Ganex – ICGF – recenze

Rád bych se podělil o mou zkušenost s firmou ICGF, kde vystupuje jako obchodní ředitel Pavel Fojtík, kterou můžete najít i pod názvem Ganex, ASTON Media, s.r.o., Dlužími.cz dluzimi@dluzimi.cz nebo pod pohledavky-kompletnireseni.cz. Možná i pod jiným jménem, všechny tyto firmy spojuje tel. číslo 777 627 307 pána, který se zabývá prý vymáháním dluhů nad 50 000 Kč.

Skrytá smluvní pokuta

Mám směnku, kterou jsem jim v kopii zaslal k posouzení, obratem mi byla poslána smlouva o jejím odkupu. Vše probíhalo v pohodě, dokud jsem si nevšiml, že ve smlouvě mají část o smluvní pokutě 15 000 Kč! Firmu jsem kontaktoval s tím, ať mi toto vysvětlí – byl jsem několikrát ujištěn, že mě se to netýká apod. Vysvětlil jsem jim situaci dlužníka, samozřejmě já jsem ji přesně nezjišťoval, ale je jasné, že pokud oni mají zájem o odkup, měli by (což podle mě udělali) mít přehled o tom, co odkupují.

Platba pokuty

Ve smlouvě je odkladná doba 30 dní na odstoupení z jejich strany. No, po ujištění, samozřejmě ústním, že mě se tento odstavec netýká, jsem tedy smlouvu podepsal. Jak jistě tušíte, za týden přišel dopis s výpovědí smlouvy, že jsem porušil podmínky smlouvy a že dlužník již má exekuci -> zaplatit do týdne pokutu 15 000 Kč!

Pozor na tuto firmu!

Dle mého je toto podnikání postavené na vybírání pokut od jednou již napálených lidí, kteří raději zaplatí pokutu, než aby si dělali další problémy zase s jinou firmou (soudní výdaje, úroky apod!) Jinak dlužníka dle mých informací ani nekontaktovali. Dávejte si velký pozor na tuto firmu! Jednají úplně jinak před podpisem a po podpisu smlouvy!

Kdyby toto pomohlo alespoň jednomu člověku, budu rád.

Pan Dvořák