Vybíráme dětské povlečení

Dětská postýlka je místem, kde se vaše holčička může proměnit v princeznu či vílu a váš syn v nebojácného superhrdinu. Je místem, kde se vašim dětem zdají kouzelné sny a vytváří se svět fantazie. Nechte nejmenší členy vaší rodiny snít v povlečení, v kterém se budou cítit opravdu příjemně a pohodlně.

Vlastnosti dětského povlečení

Důležitým faktorem, který bychom při výběru povlečení pro děti měli sledovat, je použitý materiál. Dětské povlečení by mělo disponovat maximální savostí a prodyšností materiálu, aby se vaše děťátko během spánku nepotilo a následně neochlazovalo. Nejvíce vhodná jsou dětská povlečení vyrobená z přírodních materiálů.

Pokud bychom měli vybrat nejvhodnější materiál pro ložní povlečení do dětského pokojíčku, doporučili bychom vám klasickou bavlnu. Bavlněné povlečení je opravdu velmi příjemné, měkké, hebké, na dětské pokožce nebude způsobovat žádné alergické reakce a lze ho prát při vyšších teplotách.

Vhodné materiály dětského povlečení

  • Bavlněné ložní povlečení – Jak už jsme zmiňovali výše, bavlna je materiál velmi příjemný na dotek. Je pružný, měkký, hřejivý a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí.
  • Flanelové povlečení – Tento typ ložního prádla je vyráběný ze 100% bavlny. Jeho nespornou výhodou je skvělá savost, navíc je velmi příjemné a hebké na dotek a vyznačuje se vysokou hřejivostí.
  • Krepové povlečení – Klasický krep je vyráběn ze 100% bavlny, proto u něj můžete ocenit všechny její vlastnosti, jako je měkkost, pružnost a prodyšnost. Jde o kvalitní tkaninu, která se pyšní dobrou izolací a savostí

2383-0610241359_s1940-0910473627_s2374-0610319096_s

Rozměry dětského povlečení

Dalším důležitým kritériem pro výběre dětského povlečení jsou jeho rozměry. Dětské povlečení a také dětská prostěradla jsou výrazně menší, než klasické povlečení pro dospělé. Nešetřete a opravdu pořiďte ložní prádlo v odpovídající velikosti.

Zapínání dětského povlečení

Při výběru dětského povlečení se také zaměřte na jeho zapínání. Jestliže máte menší děti, vybírejte povlečení se zapínáním na klasický či suchý zip. Vhodná jsou také povlečení bez zapínání, tedy zakládací povlečení. Díky přeložené látce bude přikrývka i polštář uvnitř povlečení pěkně držet.

Vzhled dětského povlečení

A dalším, opravdu důležitým faktorem, je vzhled dětského povlečení. Určitě si moc přejete, aby vaši nejmenší dobře usínali a cítili se ve své postýlce příjemně. Proto mu pořiďte veselé a barevné dětské povlečení s různými motivy či abstraktními obrázky. Dnes je na trhu k dostání spousta typů povlečení s krásnými motivy, od abstraktních obrázků, přes motivy květin, hraček či různých dětských postaviček, zvířátek apod.