Ubytování v Rakousku – Apartmán Austria

Dlouho jsme s manželkou vybírali dovolenou a kvůli událostem ve světě jsme se rozhodli, že zůstaneme v Evropě. S dětmi ( 8 a 10) ovšem nechceme jezdit autem příliš daleko, takže Španělsko nebo jih Itálie pro nás zatím nejsou ty pravé destinace na auto-dovolenou. Rozhodli jsme se tak strávit týden na horách, ideálně v Rakousku nebo na severu Itálie.

Po několika dnech vybírání a přebírání různých nabídek nás zaujal apartmán v rakouských Alpách. Na webových stránkách aparmanaustria.cz jsme si našli veškeré potřebné informace a už jsme tak trochu počítali s tím, kam jedeme. Na webových stránkách není popsaný pouze apartmán, ale najdete tam i spoustu tipů na výlet – léto, zima i na motorce. To se nám líbilo, protože jsme na celý týden nemuseli dohledávat žádné možnosti k výletům – vše je na jednom místě.

Měli jsme trochu strach z hluku od silnice, jelikož bydlíme v malé vesničce u Klatov a tam je klid. Některé recenze od uživatelů přímo na webu ubytování si stěžovali na hluk – to se ale ukázalo jako neopodstatněné. Celý týden jsme měli asi 30 stupňů, museli jsme větrat .. a vždy jsme se vyspali dosytosti. Celodenní výpravy vás tak unaví, že ani nic jiného, než tvrdě spát, nezbývá 🙂

Apartmán – prostorný pokoj, kde se bez problémů vyspí 4 lidi na dvoupatrové posteli a jednom dvojlůžku. Ještě je zde rozkládací gauč, takže se zde v klidu vyspí 5-6 lidí. Místnost má vlastní koupelnu a WC a perfektně vybavenou kuchyňku. Už jsme toho objeli hodně, ale takovou výbavu v kuchyňce jsme ještě neviděli. Dostatek hrnců, příborů, nádobí, otvírák na víno.. Jste schopni zde uvařit klidně knedlo-vepřo-zelo. A to my rádi 🙂 U ubytovacího domu je dostatečný prostor pro parkování a v budově je i kolárna/lyžárna. Pokud se rozhodnete nevařit, najdete v budově také restauraci, kde výborně vaří (jídlo se platí v Eurech na místě, obsluha je česká).

Běžně recenze na ubytování nepíšeme, ale tohle nás opravdu položilo. Perfektní zařízení pokoje, skvělá restaurace s výhradně českou obsluhou, blízko mnoha nádherným místům a skvěle zpracované tipy na výlet – co víc na dovolené chtít. Cena ubytování je vcelku přijatelná a v okolí je cena pro 4 ubytované +- všude stejná. Velmi děkujeme za skvělé ubytování a tipy na výlet, které nám ulehčily plánování celé dovolené.

Byli jsme zde týden, ale klidně bychom zvládli dva. Apartmán je poměrně obsazený, víme proč. Důležité je tedy rezervovat dovolenou včas.

Mirek a Martina od Klatov