Sháníte pneumatiky pro svou čtyřkolku?

Stejně jako u automobilů se pro většinu čtyřkolek používají bezdušové pneumatiky. Na rozdíl od automobilových pneu je však pro ně typický výrazný vzorek a směs na pneumatiky je měkčí.

Držte se kvality

Konstrukce pláště pneumatiky pro čtyřkolku je složena ze soustavy tzv. pláten. Obecně platí, že čím více vrstev pláten, tím je pneumatika silnější a odolnější vůči proražení. Tím se ale také ve výsledku stává pneumatika dražší. V tomto ohledu je třeba dát si pozor. Některé levnější pneumatiky totiž mohou být sice vybaveny mnoha vrstvami, ale když plátna nejsou vyrobena z polyamidu, tak důsledkem je, že místo toho, aby pneumatika byla odolnější vůči průrazu, se stává náchylnější na průraz.

Silnice nebo terén?

Co se týče ostatních hledisek, podle kterých při výběru pneumatiky postupovat, tak je třeba určit, do jakého terénu budete se čtyřkolkou nejčastěji jezdit. Aby byla zachována co nejdelší životnost, měla by pneumatika splňovat účel, pro který byla vyrobena. Jednoduše pokud se budete pohybovat na tvrdém povrchu na silnici, užívejte silniční pneu, pokud v terénu, kde je povrch měkký, tak užívejte terénní pneu. Pneumatika, která by splňovala oba účely zároveň, bohužel neexistuje.

Obecně co se týče životnosti, tak by měla sada pneumatik vydržet až 5000km. Pokud budete jezdit s terénními pneumatikami po silnici, životnost pneumatiky se samozřejmě znatelně snižuje. Mimo to záleží také na stylu jízdy, správném huštění, konkrétním stroji a dalších jiných aspektech.

Nechte si poradit

A pokud nevíte, pro jaký konkrétní typ se rozhodnout, doporučuji Vám obrátit se na zkušené odborníky. Dobře Vám poradí například v pneuservisu Hájek. U Hájka najdete kvalitní pneumatiky od renomovaných výrobců za slušné ceny. Výběr je široký a v případě dotazů Vám ochotně poradí. Veškerou nabídku si můžete prohlédnout na přehledných webových stránkách www.pneuhajek.cz.