Recenze Penzion Ostružná – Javorná Šumava

O víkendu jsem navštívil další Šumavský penzion – Ostružná, který se nachází na Javorné. Penzion nabízí hlavně ubytování se zajímavým sportovním zázemím, nic více nic méně.

Do penzionu jsme jeli z Plzně a dostali jsme se do něj hodně rychle (méně než hodina cesty), proto si myslím, že to je super ubytování v případě, že chcete podnikat výlety na Šumavě a hledáte levnější zázemí pro rodinu nebo partu přátel. Javorná je totiž jen 15km od centra Železné rudy nebo 18km od Špičáku (15minut autem), kde jsme i my začali s prvním výletem na Šumavě.

Do penzionu jsem odjížděl s tím, že musím mít vše s sebou a bude trochu komplikovanější se tam najíst nebo si tam koupit něco k pití. Na místě jsem byl příjemně překvapen tím, že jsem si tam mohl zakoupit jak víno, tak pivo, případně další nápoje. S jídlem problém také nebyl, protože přibližně 10minut od penzionu je restaurace se slušnou kuchyní a další možnosti jsou přímo v Javorné.

S manželkou jsme to řešili úplně jinak, protože jsme již delší dobu plánovali nákup v Německu, návštěvu penzionu jsme spojili s nákupem v Německém Zwieselu a tím pádem jsme si k snídani a večeři užívali ochutnávání a srovnávání Německých potravin. O tom napíšu zase někdy příště.

Cestou jsme se zastavili na oběd v Železné rudě, kde jsme restauraci vybírali na základě recenzí na internetu a chtěli jsme hlavně gastronomický zážitek. Pro toto zážitkové cestování pro nás bylo ubytování v penzionu Ostružná další výhodou, protože jsme nejen ušetřili, ale mohli se najíst poblíž a hlavně podle vlastního výběru. Jedli jsme v penzionu Bultas, rozhodně doporučujeme.

Druhý den jsme na snídani zašli do kafé Charlote, jedná se o jednu z nejlepších kaváren v České republice a všichni milovníci sladkého v krásném prostředí si zde určitě přijdou na své.

V penzionu jsou jak apartmány pro více osob, tak menší pokoje. Zařízení je trochu starší, ale vše je dobře udržované a vzhledem k ceně jsme nečekali žádné zázraky, proto jsme byli spíše pozitivně překvapeni. Kuchyňka byla perfektně vybavená a vše fungovalo. Internet byl zrovna v našem apartmánu nejhorší, ale manželka byla ráda, že jsem nemohl o víkendu surfovat a na nejnutnější informace ohledně plánování cesty a podobně jsme se podívali na chodbě nebo ve společenské místnosti.

Vzhledem k délce pobytu jsme se ve společenské místnosti moc nezdrželi, takže vlastně ani nevím, jestli tam měli točené pivo, ale podle pípy na baru to vypadalo, že ano. Vše ostatní bylo v lednicích připraveno na návštěvu. Společenská místnost byla velká a venku bylo také mnoho místa pro posezení pod slunečníky, takže myslím, že to je ideální zázemí pro nízkorozpočtovou dovolenou na Šumavě. Nebo jak jsem psal výše, jako zázemí pro gurmánskou a poznávací dovolenou. Celkově jsem rád, že se v Čechách objevují nové kvalitní podniky, které se vyplatí navštívit opakovaně a Penzion Ostružná pro tyto návštěvy může být dobrou základnou.

Největší výhodou penzionu Ostružná je podle mě krásný bazén a další sportovní zázemí. Takové zázemí nemá ani spousta větších hotelů, o ceně nemluvě. Můžete si tady nejen zaplavat, ale i zahrát nohejbal nebo tenis. Případně pingpongový stůl a další sportovní vybavení Vám v penzionu zdarma zapůjčí!

Tato kombinace podle mě dost zužuje potenciální zájemce. Na jednu stranu se zde dá strávit krásná nízkonákladová dovolená, na druhou stranu Vám zůstane starost se snídaněmi a případně nutnost malé procházky za večeří.

V druhém případě můžete vzít penzion jako základnu pro vyzobávání si toho nejlepšího nejen z turistické krásy Šumavy, ale podle mě nově z gastronomických zážitků.

Co Vás ještě čeká v Ostružné? Kromě krásného okolí říčky Otružná a výhledů z Javorné si můžete vybrat z množství výletů přímo na pokoji. V penzionu totiž připravily výběr výletů podle vzdálenosti od penzionu. Bude tedy záležet jen na Vás, jestli budete chtít vyrazit pěšky, nebo autem. Osobně jsem byl překvapen tím, jak je okolí Javorné krásné. Ale vzhledem k rostoucímu množství chat v okolí a dokonce výstavbě apartmánů přímo v Javorné, začíná krásu tohoto místa objevovat mnohem více lidí.

Ještě k organizaci ubytování v Penzionu. Po příjezdu Vás provedou a vše Vám ukáží sympatičtí správci penzionu. Pobyt byl zcela bezproblémový, ale pokud by bylo potřeba, je možné kdykoliv požádat je o pomoc, protože správci bydlí přímo v penzionu. Z penzionu je třeba odjet do 10:00, ale je možné požádat buď o pozdější odjezd, nebo alespoň uchování zavazadel, ať je nemusíte vozit v autě. Přeci jen je penzion přímo na cestě do Plzně, tak je pohodlné se zde zastavit.

Závěr

Chcete-li si užít krásy Šumavy a spojit je například s nákupem v Německu je penzion ideálním místem pro mladou rodinu i partu přátel. Užijete si zde spoustu zábavy buď při sportu, nebo například při večerním opékání. Penzion není nic luxusního, ale ani si na to nehraje. Nabízí nadstandardní zázemí bez stravy za velmi dobrou cenu.

Více informací o penzionu na Javorné na Šumavě: http://www.penzionostruzna.cz/

Jiná přehlednější prezentace ubytování na Šumavě: http://www.ubytovani-sumava.info/