Půjčovna lyží s skiservis König Plzeň

Před nedávnem jsem se rozhodl, že si koupím nové lyže, ale před tím, si nejprve vyzkouším, jestli to pro mě má vůbec smysl. Nejrozumnější řešení mi přišlo půjčit si je v půjčovně a podle toho si potom vybrat nové lyže.

Na internetu jsem hledal půjčovnu lyží v Plzni a našel jsem König surf. Zaujalo mě, jak mají na stránkách přesně všechno popsané a rozhodl jsem se lyže si tam půjčit. Navíc zde mají otevřeno do 19 hodin, což vyhovuje i mě při mém velkém časovém vytížení.

Dorazil jsem do půjčovny v Plzni na Doubravce, pohodlně jsem zaparkoval na velkém parkovišti těsně vedle půjčovny.

Trochu mě zarazilo, když jsem vešel dovnitř, kolik tam bylo lidí a čekal jsem, že budu čekat déle, ale opak byl pravdou, během 3 minut se mě ujal jeden z brigádníků a šli jsme vybírat. Trochu jsem se bál, jestli mi brigádník dostatečně poradí, ale ani trochu nezaváhal a na všechny mé dotazy pohotově odpovídal, takže věřím, že zde je kvalitnější obsluha než v různých skiservisech přiřazených k prodejnám lyží a podobně.

Na internetu jsem již viděl, že lyže jsou rozdělené do 3 kategorií: sám jsem si je pojmenoval jako „základ, střed (Plus) a profi (Top)“. S obsluhou půjčovny lyží jsme se domluvili, že zatím vyzkouším Střed (Plus) a pokud to bude ok, při příštím výletu vyzkouším Top.

Lyží a všeho příslušenství tam mají neskutečný výběr, přesto doporučuji si tam lyže rezervovat trochu dříve. Předrezervace těch  nejlepších lyží sice stojí 50Kč, ale budete mít jistou, že lyže skutečně budete mít.

po výběru lyží jsme šly na výběr přeskáčů. Tady zase musím pochválit, asi troje mi neseděli, pořád mě někde tlačili, pán neustále ochotně chodil pro další modely a jiné velikosti. Vzhledem k tomu, jak dlouho se mi nakonec věnoval mě jako podnikatele udivuje cena půjčovného. Osobně čekám v příštích letech růst. Nyní vychází půjčování lyží velmi výhodně. Určitě levněji než nákup lyží, hlavně pokud jezdíte 2-3 krát ročně do Apl a Českým sjezdovkám se vyhýbáte stejně jako já. Také nepovažujete lyžování u nás za lyžování, ale čekání na vlek a následně občasné sjetí z kopce? To vše s vysokou hladinou adrenalinu, protože bud´řešíte, že Vás pořád někdo předbíhá nebo že sjíždíte úzkou sjezdovku a bojíte se, abyste někomu neublížili? Ale zpět k půjčovně lyží.

Po výběru lyží a lyžařských bot už proběhl jen rychlý výběr hůlek, vypsání objednávky a bylo hotovo.

Jak jsem psal, na internetových stránkách této Plzeňské půjčovny lyží najdete aktuální ceník půjčovného dále otevírací dobu a dokonce fotografie a video interiéru, takže se můžete podívat, že půjčovna je skutečně velká.

Ještě mě napadá pár věcí, které mě osobně zaujali, ale každého zajímá něco jiného a uvidíte sami.

  • Návrat lyží proběhl během minutky, vrátil jsem výbavu, dostal kauci a jel jsem.
  • K lyžím je možné si objednat i pojištění. Vlastně do dnes nevím, co to bylo za pojištění, předpokládám pojištění zničení nebo ztráty vybavení, ale zjistím přesně a doplním.
  • V půjčovně lyží je i obrovský výběr všeho lyžařského vybavení k nákupu. To znamená sháníte-li ještě nějaké funkční lyžařské prádlo, bundy, rukavice, brýle helmy, všechno to seženete tady. Doporučuji nevyrazit před lyžemi do hypermarketu, ale spíše sem. Poradí vám určitě lépe a mají i lepší výběr.
  • Když si lyže půjčíte lyže nebo snowboard na den nebo víkend, potom se rozhodnete si zde nějaké lyže nebo snowboard zakoupit, odečtou vám tuto cenu cenu z ceny nového vybavení. Toto mě osobně nadchlo. Konečně někdo kdo chápe potřeby mě zákazníka.

Závěr

Asi by se našli i nějaké mouchy, od toho je diskuse pod tímto článek, budu rád za všechny názory. Osobně jsem na žádné, kromě drobnosti o tom, že jsem nedostal informaci, co všechno kryje volitelné pojištění, nenarazil. Ale kdybych nebyl líná huba, tak jsem se mohl zeptat, prostě jsem řekl že to chci a více se neptal. Rozhodně doporučuji tuto půjčovnu lyží využít. Budete spokojeni.

Michal Novák