Prodej vozu do autobazaru a vůz na Šmuclerák

Rád bych se podělil o zkušenost s pořízením vozu na operativní leasing a následným prodejem do bazaru. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít vůz na operativní leasing – že by nebyl můj. A co potom ve firmě. Bohužel VW Caddy ve skříňové úpravě nám začal být v práci malý, a tak jsme se rozhodli pořídit nový vůz.

Výběr prodejce

Zabýváme se distribucí knih a časopisů do menších knihkupectví, proto jsme museli vybírat vůz, který by nám nabídl výrazně více prostoru a nestál tolik peněz. Snad tři měsíce jsme procházeli nabídku všech prodejců z celého Plzeňského kraje a vždy nás zarazila cena. Je logické, že velká dodávka k mání do 500 000 nebude… A tak jsme nakonec dorazili přímo na prodejnu do Autocentra Šmucler v Plzni, kde mají opravdu širokou nabídku užitkových vozů Volkswagen.

Jedinou naší podmínkou byl velký ložný prostor, možnost vyššího zatížení a úsporný provoz. A protože máme s VW dobré zkušenosti, mohly bychom zůstat značce věrni. Většinu doby provozu je v autě naloženo ani ne 200 kilogramů, takže motor nemusel být žádný obří svalovec a stačilo nám topení. Prošli jsme všechny vystavené vozy a zaujala nás nabídka Šmucleráku – jak oni říkají operativnímu leasingu (operáku – pozn. redakce). Do té doby jsme ani nevěděli, co to je. Podmínky se zdály slušné, nebylo o čem rozhodovat.

Volba vozu

Za cenu 7 500 Kč bez DPH měsíčně jsme vybrali Volkswagen Transporter T6 s dvoulitrovým naftovým motorem 75 kW. Jak jsem zde již psal – není potřeba žádného svalovce. Na tři roky je v tomto balíčku možný maximální nájezd 50 000 kilometrů, což nám bohatě dostačuje. Za tři roky zaplatíme tedy 270 tisíc korun. Nejdůležitější na tom je, že v měsíčním poplatku je již zahrnut servis, zimní kola, havarijní pojištění i povinné ručení, poplatek zá rádio nebo amortizace. Průměrně tedy ročně ušetříme téměř 25 000 korun, což není vůbec špatné.

Kdybychom kupovali nový vůz, vyjde nás to na více než 780 tisíc korun a servis na další desítky tisíc korun. Šmuclerák však zvítězil nejen díky výhodným podmínkám, ale také kvůli jednání. Prošli jsme mnoho showroomů, ale nikde to nebylo tak fajn. Bylo vidět, že autům rozumí a snažili se nám nabídnout co nejlepší cenu. To bylo jiné. Všude jsme si vybírali hned z vyšších nebo příplatkových výbav, volili si rádio s navigací .. A až v Autocentru Šmucler to pochopili 🙂


Čekací doba na nový Transporter je dva až tři měsíce, a proto budeme ještě chvilku jezdit Caddym. Už jsme domluveni, že si od nás u Šmuclera auto vezmou do autobazaru. Prodejem našeho Caddyho zaplatíme provoz Transporteru na tři roky včetně servisu a pojištění, nebudeme mít žádné starosti a pak si vybereme nový model.

Nejen pro nás, ale pro každého

Proč jsme nepořídili nějaký ojetý vůz? Za naši dobu podnikání jsme jich měli už 7 a chtěli jsme si zkusit nový vůz. Nemít strach, že by se s ním mohlo něco stát. Caddymu jsou tři roky, ale znáte to – nové je nové. Šmuclerák je skvělý pro všechny – nabízí totiž i osobní vozy. Skvěle vybavený Passat Variant Highline vyjde na 6 700 Kč bez DPH, Golf Variant měli dokonce za něco málo přes 4 tisíce. Nemusíte tedy vybírat nutně užitkový vůz, a přesto ušetříte spoustu peněz.