Podlaha od Parketcentrum Plzeň

Při rekonstrukci bytu jsem v dřívějších letech fungoval stylem „samo doma“, ale s přibývajícími léty vidím pořád častěji, že zkušený řemeslník to udělá mnohem lépe a do dnes nedodělané lišty v ložnici vedli k rozhodnutí objednat podlahu u profesionálního podlahářského studia. Vzhledem k tomu, že znám pana Šebka z Parketcentrum s.r.o. rozhodl jsem se vyzkoušet je.

Trochu mě zarazila jejich otevírací doba, mají otevřeno pouze do 17:00 a to jen ve všední dny, proto chvíli trvalo, než jsem se utrhl z práce a dostal se tam před 17. hodinou, na druhou stranu, i když jsem si nestihl vybrat do 17. tak na mě nikdo netlačil a všichni se mi s úsměvem věnovali až do 17:15, kdy padlo konečné rozhodnutí na lino Novilon VIVA.

Musím říct, že omezení s pracovní dobou bohatě nahradí neuvěřitelný výběr všech možných druhů a vzorů. Dříve jsem automaticky jezdil vybírat do obchodních řetězců, ale tam je výběr lin opravdu nicotný proti tomu co mají tady.

Pro lino jsme se rozhodli z důvodu nákladů, nechtěli jsme investovat do nákladnější dřevěné podlahy a u laminátové plovoucí podlahy mi vadí věčné chuchvalce prachu. Lino je navíc teplejší pro bosé nohy a dnešní moderní lina mají úžasné barvy i vzory, takže vypadají jako podlahy ze dřeva. Pracovníci Parketcentra mi opravdu odborně se vším poradili, přece jen je rozdíl když tam mají lidi co dělají podlahy už několik let proti věčně střídajícím se lidem bez skutečného zájmu v obchoďácích.

Po výběru lina jsem si ještě ověřil kvalitu lina a možnost zatížení, které pro použití do obývacího pokoje bylo dostačující a proto jsem požádal o kalkulaci. Domluvili jsme se tak, že se pán z Parketcentra přijede na podlahu podívat a podle toho mi připraví přesnější kalkulaci ceny. Záleží totiž na rovině povrchu.

Kalkulaci mi připravili do druhého dne od návštěvy a zaslali mi jí e-mailem. Cenu jsem neřešil, protože jsem měl doporučení, takže jsem hned objednal.

Jen pro informaci, s jakými položkami je třeba počítat:

  • Stěrka + penetrace, včetně práce.
  • Lino Novilon Viva.
  • Lepení lina – práce + lepidlo.
  • Obvodová lišta.
  • Doplňky k lištám (rohy + spojky).
  • Přechodová lišta včetně montáže.
  • Doprava.

Celkem to vyšlo u mého obýváku na 14367,-Kč + DPH, které je v tomto případě jen 10%.

Domluvili jsme se, že začnou v úterý ve 14:00. Místnost jsem musel připravit tak, aby byla zcela prázdná, což je v případě, že se provádí stěrkování nutnost. Víkend před tím jsme vymalovali a částečně vytapetovali, takže se nám hodilo, že jsme to potom nemuseli uklízet.

Pánové přijeli, odstranili staré lino, které zároveň i zlikvidovali. Vyrovnali podlahu, která se potom musí nechat 48 hodin schnout. Je to hlavně asi kvůli vlhkosti, protože ještě ten večer se na podlahu mohlo šlapat.

Ve čtvrtek přijeli, přilepili lino a lišty. O vše se starala přítelkyně, takže já přijel po práci a jen jsem se kochal a byl rád, že jsem s tím neměl žádné starosti. Vše bylo naprosto precizně udělané, takže je opravdu mohu jen doporučit.

Michal Novák