Moje zkušenost s vyšetřením a léčbou kolene na klinice Weiden

Už od mládí mám problémy celkově s klouby. Vždy když jsem dělala nějakou sportovní aktivitu a v závěru jsem vždy trpěla, neboť mi děsně bolela kolena. Když jsem byla u pár lékařů, bylo mi většinou doporučeno, ať to řeším různými doplňky na klouby. Na internetu jsem však náhodou narazila na kliniku Weiden a rozhodla jsem se svými potížemi vydat do této kliniky.

Objednání na vyšetření

Objednala jsem se tedy na vyšetření a v den, kdy jsem se tam objednala, jsem se vydala do Německa. Jelikož jsem z Plzně, cesta nebyla nijak dlouhá. Po příjezdu do Weidenu jsem rychle vyhledala kliniku.

Klinika jako taková mi překvapila svým prostředím. Přece jen je člověk zvyklý na české nemocnice, které jsou povětšinou staré a případně je nutně rekonstruované. Klinika Weiden je moderní budova, která působí na pacienty velice příznivě. Po vstupu jsem si nepřišla, že bych byla v nemocnici.

Na recepci mi poradila, kudy se mám vydat. Pokud patříte k těm, kteří se nedomluví cizím jazyk, určitě se ničeho nebojte. Klinika disponuje jak tlumočníky, tak i českými lékaři a zdravotními sestrami, takže opravdu není třeba se něčeho obávat.

Vyšetření a diagnostika problému

Já jsem se konkrétně objednala k českému lékaři, neboť přeci jen neznám v cizím jazyce různé lékařské pojmy. Kvůli mým bolavým kolenům mi doporučil podstoupit artroskopii kolene, což je jednoduchý operační zákrok sloužící jak k diagnostice problému, tak i ošetření postižených míst uvnitř kloubu.

Můj ošetřující lékař i zdravotní sestřička byli velice milý a vstřícní. Domluvili se mnou termín zákroku i předoperační vyšetření, které je před operací nutný. Na předoperačním vyšetření mě poté lékař informovat o průběhu artroskopie, jaký je rozsah i následný postup léčby. Dále mi doporučil vhodný způsob anestezie.

Díky artroskopii se zjistilo, že mám problém s chrupavkami v koleni a byla mi dále doporučena rehabilitace. Byly mi nasazeny léky a také doporučena pohybová terapie ve formě bazénu, jízdě na kole či rehabilitačního cvičení. Mohu říct, že po podstoupení rehabilitace a braní léků mi kolena už tolik po sportu nebylo jako dříve, i když kolena jsou běh na dlouhou trať. Ale v závěru mohu říci, že se mi bolest v kolenech díky vyšetření a rehabilitaci na klinice Weiden zmírnila.

Výhody, které klinika nabízí

Dle mého názoru mohu říci, že mezi výhody kliniky Weiden jistě patří:

  • moderní vybavení a lékařská technika
  • profesionální přístup
  • kvalita poskytovaných služeb
  • možnosti řešení problému
  • přítomnost českých lékařů i zdravotních sester
  • možnost využití služeb tlumočníka

Naopak někoho může odradit cena za různé výkony, kterou lze do určité části získat zpět od pojišťovny. Dále někomu může vadit také cesta do Německa či jazyková bariéra. Avšak i přes tato negativa doporučuji tuto kliniku navštívit, neboť poskytnuté služby a řešení daného problému jednoznačně předčí nemocnice v ČR. Jsem si jistá, že na kliniku Weiden zase zavítám, až budu mít nějaký zdravotní problém.