Krabičková dieta – cena, kalkulace, srovnání

Pokud jste single muž, tak jste právě našel cestu jak ušetřit. Pro ostatní se mi to samozřejmě těžko posuzuje, ale snad vám moje zkušenosti pomohou si to spočítat po svém.

Moje situace byla takováto: Svobodný muž, žijící s přítelkyní v jedné domácnosti. Na nákladech jsem se podílel z velké části já.

Běžné měsíční náklady na jídlo

a)      22x oběd v restauraci. Vždy si dávám pití a vždy dávám nějaké malé zpropitné. Minimálně polovina byla v Mekáči nebo KFC. Tedy 11x135Kč + 11x110Kč = 2695,-Kč.

b)      K tomu jednou za týden až 14 dnů nákup za cca 1000,-Kč (drobné nákupy obstarává přítelkyně). Vždy jsem nakupoval nějaké lahve vína, drahé šunky, takže to 1000Kč bylo vždy.
Celkem za měsíc za další nákupy cca: 3.000Kč.

c)       Večeře v restauracích, nákupy zmrzlin a podobně: přibližně 1x týdně za 500,-Kč.
Celkem za měsíc za večeře cca: 2.000Kč.

d)      Dále bych mohl počítat alkohol při zábavě a podobně a další věci. To všechno teď padlo. Orientačně jsem utratil cca 2-3 tisíce.

Celkem tedy na měsíc před krabičkovou dietou: 7695,-Kč. Pokud bych počítal i položky v bodu d) Tak to je celkem 9695-101695,-Kč za měsíc.

Náklady na měsíc při krabičkové dietě

Počítám průměrně: 22 pracovních dnů * 330,-Kč = 7238,-Kč (abyste měli možnost srovnání s jinými krabičkovými dietami, tak za 20 pracovních dnů, to je: 6600,-Kč).

Zůstalo jen jídlo o víkendech, ale jím teď mnohem méně, takže budu počítat 1800,-Kč. (200Kč / den).
Víkendy počítám průměrně 9 dnů: 1800,-Kč.

Celkem tedy za měsíc při krabičkové dietě utrácím 9038,-Kč.

Počítám samozřejmě s akcí, kdy je doprava zdarma, to jsem našel u fit-strava.cz a proto jsem si je vybral.

Takže zaplatím jen o něco málo navíc, pokud počítám i ušetřené útraty z večerní zábavy, tak dokonce ušetřím! Navíc, co je hlavní, zhubnu! A to jsem před tím nikdy nedokázal a utratil jsem spoustu peněz za různé potravinové doplňky na hubnutí, takže nakonec to je skutečně úspora!

Další věci, které jsem nezapočítal, ale měly by mít vliv: Vůbec nic nevařím. Tím pádem ušetřím i za energie, vodu, myčku. Ona teda pro změnu začala vařit přítelkyně, a vaří si pro jednoho, ale to už je trochu jiná kapitola 🙂

Pokud nejste svobodný muž a musíte více šetřit, tak to pro vás asi nebude tak výhodné. U žen si říkám, že tam zase pro ně má ta štíhlost mnohem větší cenu, takže u nich to asi bude jednoznačnější, i když je to vyjde proti běžným nákladům o něco více.

Nejzajímavější to bude sledovat u párů, kde si to objednávají oba. Tam nemám zatím zkušenost, protože to přítelkyně nepotřebuje, ale myslím, že to může být také velmi výhodné hlavně díky tomu, že zcela odpadnou všechny nákupy a sami asi víte, kolik občas koupíte zbytečností nebo občas něco vyhodíte. Mně se na tom líbí také takové to neviditelné navíc, že do toho jdete spolu a můžete se podporovat, hlavně během těch prvních dvou týdnů, kde člověk mývá trochu hlad.

Co je ale hlavní, je to jen na 2-3 měsíce. Takže já si do budoucna řekl, pokud ještě přiberu, tak si klidně na ty 3 měsíce našetřím a objednám si to. V mém věku a při mé práci už se opravdu k dennímu cvičení a samostatné přípravě dietního jídla nepřinutím.

Máte vlastní zkušenosti s krabičkovou dietou? Počítali byste něco jinak? Prosím napište mi o tom.

Petr

Zajímáte se o krabičkovou dietu? Přečtete si i mé další články o krabičkové dietě: