Hledáte zkušenosti jiných zákazníků s firmou, recenze výrobků, produktů nebo služeb? Chcete napsat vlastní zkušenosti či hodnocení? Jste na správné adrese.
 
Jak se rychle přestěhovat?

Jak se rychle přestěhovat?

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Nemusí to taky být pokud začnete plánovat včas, najdete si kvalitní stěhovací firmu a budete mít dostatek krabic. Všechno tohle stěhování výrazně zjednoduší a vy si tak ušetříte fyzické a psychické zdraví.

Rady na začátek

  1. vyberte s kvalitní a osvědčené stěhováky
  2. začněte řešit stěhování s předstihem
  3. mějte dostatek krabic, lepicí pásky, přepravek
  4. veškeré krabice popište, urychlí to vybalování
  5. vše řádně proberte, roztřiďte a hodně vyřazujte
  6. zajistěte si pro domácí mazlíčky a děti hlídání

Vyberte si opravdové profesionály

Stěhování celého bytu dá zabrat, zvláště pokud stěhujete s sebou do nového bytu také nábytek jako jsou postele, šatní skříň, sedací souprava a pračku s ledničkou. Všechny tyto kusy jsou těžké a stěhování s nimi je náročné.

Proto si nechte pomoci od profesionálů, kteří vědí, jak na to a mají potřebné pomůcky. Pomoc odborníků také oceníte při stěhování těžkých břemen jako je piano, klavír, trezor, případně při stěhování strojů nebo dokumentů.

Jak si vybrat stěhováka?

Na internetu stačí zadat například stěhování bytu Praha a firem na stěhování vám nabídne celou řadu, a proto je důležité si pečlivě vybírat. Prvním krokem při výběru je si pročíst reference a ideálně se zeptat někoho, kdo má s firmou zkušenosti. Na základě toho si nechte od nejlepších kandidátů udělat kalkulaci celého stěhování.
Při vytváření kalkulace se nesmíte zapomenout zmínit o:

  • výtahu – zda je ve starém a novém bydlišti
  • patře – z jakého a do jakého patra se bude stěhovat
  • balení – jestli s ním budete chtít pomoci nebo bude vše připravené
  • nábytek – zda se bude stěhovat nábytek s nestandardními rozměry a váhou (stěhování klavírů nebo stěhování pianin)
  • pojištění – zda budete mít zájem o pojištění proti krádeži a poškození

Připravte si dostatek krabic, izolepy a lepíků

Krabic není nikdy dost. Při balení osobních věcí a vybavení domácnosti jsou k nezaplacení krabice, přepravky a velká tašky. nejvíce se osvědčily tzv. banánovky, které najdete v každém větším obchodě s potravinami.

Nezapomeňte při balení veškeré krabice důkladně popsat a označit. Díky tomu, že si na krabici napíše co v ní je a kam obsah patří si výrazně ulehčíte vybalování. Připravte si tak barevné fixy,  lepicí papírky a dostatek lepicí pásky na zavření a zpevnění krabic.

Ještě jedna rada, při balení knih, myslete na to, že jsou těžké a ačkoliv se jich do krabice vejde opravdu hodně, někdo tu krabici bude muset odnést. Takže knihy balte do menších krabic, které půjdou snadno přestěhovat.

Šroubky, matičky a úchytky

Při stěhování vás nemine demontáž nábytku a dalších větších kusů jako kuchyňské linky nebo sprchového koutu. Důležité je si při demontáži pečlivě uschovat všechny dílčí komponenty jako jsou šroubky, matičky, úchytky a další věci, bez kterých byste nábytek už nikdy nesložili dohromady.

Proto vše dávejte do sáčků, který popíšete a při stěhování uložíte do jedné krabice, kterou v novém bytě jen otevřete a budete moci nábytek v klidu poskládat.