Jak jsem se stěhoval s půjčenou dodávkou

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. To mě při prvním  stěhování taky nepadlo, ale při tom 5 už jsme si připadal jako profík. Vždy jsem se stěhoval kvůli práci a naštěstí to bylo jen po České republice. Dalo by říct, že už mám na stěhování vytvořený určitý systém, které vše výrazně usnadní a také zrychlí a díky němu i výrazně ušetřím. Vše si totiž stěhuji sám.

Stěhování s půjčenou dodávkou

Na první dvě stěhování jsme využil vždy stěhovací službu, která udělala vše za mě. Bylo to pohodlné a bez práce. Při třetím stěhování jsem se ale musel přestěhovat z jednoho konce republiky na druhý, a to už se se stěhovací službou moc nevyplatí. Proto jsem se rozhodl, že se přestěhuju sám. První úkol tak bylo sehnat si dodávku, do které se mi vše vejde a zvládnu ji řídit sám. Při hledání na internetu jsem narazil na firmu Trailer & Truck rental s.r.o.

O firmě Trailer & Truck rental s.r.o.

O firmě jsem zjistil, že je na trhu už více jak 20 let, pročetl jsem si reference spokojených zákazníků a prohlédnul si jejich nabídku. Mimo půjčovny přívěsů, dodávek, návěsů, tahačů a obytných vozů fungují také jako prodejna a bazar nákladních aut, prodávají také nákladní přívěsy, dodávky i osobní auta.

Na jejich stránkách jsem si našel půjčovnu a vybral dodávku Mercedes Benz sprinter 313 CDI. Tento model byl dostatečně prostorný, aby se mi do něj vešlo vše potřebné. Cena za pronájem na den byla přijatelná, ale co mě nejvíc přesvědčilo bylo, že mi dodávku mohli dovézt přímo na místo, které jsem si určil. Díky tomu jsem ušetřil jednu cestu, což se mi náramně hodilo a ušetřilo mi to spoustu času.

Dodávka v perfektním stavu

Při předání mě jejich řidič ujistil, že auto prošlo kontrolou a je ve 100% stavu, dodávka byla vybavena všemi potřebnými doklady jako je povinné ručení, havarijní pojistka a také měla dálniční známku. Celkově byla dodávka v perfektním stavu, byla uklizená, umytá zkrátka jí nic nechybělo. Ani s vrácením dodávky nebyl problém, měl jsem dodávku půjčenou na dva dny, veškeré potřebné papírování bylo velmi rychle vyřízené a já byl zase bez problémů přestěhovaný.

A proč to všechno píšu? Už bych se jinak než s touhle „mojí“ dodávkou nestěhoval. Při každém stěhování se na firmu Trailer & Truck rental s.r.o. obracím, a proto je chci všem doporučit. Nepochybuji o tom, že stejný servis jaký je při půjčení dodávky, je i u dalších služeb jako je půjčení přívěsu nebo nákladního auta nebo návěsu.