Doprava na svatbu

Svatba je jeden z nezapomenutelných dnů v životě člověka. Je to symbol věčné lásky, spojení dvou lidí, proto každý chce, aby jeho svatba byla dokonalá a nezapomenutelná. To vyžaduje celou řadu příprav a plánování. Nestačí si pouze najít místo, svatební šaty a prstýnky. Je to toho potřeba mnohem více. Například doprava. Z čeho jsem vybírala a jak jsem vyřešila dopravu svatebčanů? Mám pro vás typy na dopravu, třeba na pronájem autobusu.

Jak přijet na svatbu?

Při plánování svatby je toho mnohé na zařizování a jednou z důležitých věcí je slavnostní odvoz nevěsty a ženicha. Na výběr je v současné době celá řada možností a kreativitě se meze rozhodně nekladou. Záleží čistě na vás, budoucích novomanželích, a vašich představách, životním stylu nebo snech.

Z své zkušenosti vím, že jízda automobilem je velmi oblíbený způsob, jak dopravit nevěstu k oltáři. Otázkou vždy je jaký automobil to má být. Klasickým a nejběžnějším dopravním prostředkem je limuzína. Limuzína je oblíbená nejen pro její  honosnost a noblesu, ale také její prostornost, a to kvůli rozměrným nevěstiným šatům. Na fotografiích z letních svateb jsem viděla stylové kabriolety.

Při výběru dopravní firmy je nutné dbát na její serióznost, spolehlivost a především na kvalitu vozového parku. Proto je nejdůležitější si vůz, ať už je to kabriolet nebo limuzína, důkladně prohlédnout.
Na co se velmi často zapomíná je řidič. Ideálním řešením je využít služeb profesionálního řidiče, aby se řízení nemusel ujmout nějaký člen rodiny nebo rodinný přítel. A ještě jedno doporučení v létě volte vůz s klimatizací, nevěsta to jistě ocení.

Jako princezna v kočáře

Na svatbě na zámku nebo hradě je téměř nutností přijet v pohádkovém kočáře. Svatební kočár není vůbec žádný problém sehnat a mnohdy ho nabízejí samotné svatební agentury. Nabízejí se opravdové historické originály nebo jejich repliky. Kočáry se pronajímají i s kočím a lokajem, který může být v dobovém kostýmu.

Stylově ve veteránovi

Nablýskaný veterán je také jedním z oblíbených dopravních prostředků n svatbě. V letních měsících pak veterán- kabriolet. U toho je potřeba si uvědomit, že v něm bude lehce foukat a přizpůsobit tomu oblečení a účes nevěsty.

Nevěsta, která má pro strach uděláno

Ne každá slečna touží po pohádkové svatbě, daleko více je jim blízký sportovnější nebo dokonce adrenalinovější styl. takové nevěsty se mohou nechat na svatbu dovézt sportovním vozem, na kole nebo skočit padákem.

Doprava svatebčanů

To byl v mém případě velký oříšek, jak dopravit svatebčany na obřad či hostinu, když je to každé na jiném místě. Narazila jsem na firmu Plzeňská dopravní – autobusová přeprava Plzeň, která nabízí pronájem autobusu. Do toho se vejde velké množství svatebčanů a přeprava se výrazně urychlí. A jelikož autobus neumí řídit jen tak někdo, vyřešila jsem to pronájmem autobusu s řidičem. Musím říct, že jsme ráda, že jsem na firmu narazila. Na svatbu bylo pozvaných kolem 80 lidí a díky velkému autobusu se jejich přemístění zvládlo na dvě otočky.

Jak zorganizovat svatební kolonu?

Jednou z tradic českých svateb je svatební kolena a její řazení. Podle tradice sedí v prvním voze ženich s jeho matkou. Ve druhém voze pak jede matka nevěsty s otcem ženicha. V posledním voze pak sedí nevěsta se svým otcem nebo jiným příbuzným či rodinným přítelem.

Po obřadu už novomanželé odjíždějí společně na místo hostiny, a to v čele stavební kolony. Za nimi jede vozidlo s rodiči nevěsty, auto s rodiči ženicha a svědky. Z praktických důvodů by mělo jet vozidlo s kameramanem a fotografem před svatební kolonou, aby mohl zachytit všechny okamžiky.