Další typy a zkušenosti s krabičkovou dietou

Tento článek navazuje na můj první článek Hubnutí s krabičkovou dietou. V tomto článku volně pokračuji a píšu o zkušenostech s krabičkovou dietou. Jak je to s přerušením krabičkové diety, jak zvládat pocity hladu a dalších věcech, na které si dát pozor. Krabičkovou dietu jsem si zakoupil u fit-strava.cz.

Pár pocitů z průběhu dnů při krabičkové dietě

„Cítím se opravdu sytý a vzhledem k tomu, že mi ještě zbyl nějaký čas, který jsem ušetřil tím, že jsem jedl v kanceláři, šel jsem se ještě, na dvacet minut, projít.“

„Snídaně dobrá. Večer trochu pití a porušení, to je fakt škoda, protože se ztrácí efekt.“

„Večeře fakt luxusní, aneb dokázali byste si připravit za 2 minuty kuřecí plátek zapečený s chřestem a sýrem a k tomu pečené brambory?“

TYP: Pokud hubnete, budou vám porce vždy připadat malé! Jezte pomalu!

První hodnocení výsledků krabičkové diety

Hodnocení po čtyřech dnech.

  • Břicho rychle splaskává.
  • První kilogram a něco dole. Mám velkou výhodu v tom, že mám po ránu stabilní váhu, takže přesně poznám, jestli hubnu nebo ne. Pozor na to, že jinak je změna váhy během dne o 1-2 kg normální.

TYP: Važte se vždy ve stejný čas a ve stejném oblečení. Doporučuji ráno hned, jak vstanete, ideálně bez oblečení.

  • Pořád jsem se ještě nevyrovnal s večerními pocity hladu, ale bojuju s tím salátovou okurkou a kvalitním kořením.
  • Nikdy mi tak nechutnalo a nikdy jsem nejedl tak pestře.

Další náhodné poznámky

Čtvrtek večer. Návštěva kina a popkorn. To bude zase nadělení. Nakonec jsem vyřešil nejmenším popkornem a Zero Colou. Hlad zahnán s pocitem, že popkorn nemůže mít moc energie. Mimochodem, zkoušeli jste někdy hledat, kolik energie má popkorn? Docela těžký, když všude píšou třeba: 382Kcal (1604KJ) na 100g. Já ho ale měl 1,5 litru. To mám jako chodit do kina s váhou?

Teď trochu odbočím. Víte, jaké jsou náklady na výrobu jednoho litru popkornu? 3-6Kč. A víte, za kolik ho v tom kině kupujete? Na tom není nic špatného, je to obchod, nikdo si ho nemusí kupovat, když se mu to nezdá. To jen odbočení pro zajímavost 🙂

Tak jsem to nakonec nenašel.  Dopočítal jsem se přes výrobní kalkulaci zhruba na to, že jeden litr popkornu by měl mít 37,8g, takže 1,5 litru bude mít 56,7g a to znamená 909KJ. A to není dobrý 🙁

Pátek oběd: „Špenát? Néé to nejím… Ale mám hlad.… Tak asi první dobrý špenát co jsem jedl. By mě zajímalo kdo to vaří. Potvrdí i kolegyně z kanceláře :-)“

Večeře: „Vyjídám každé zrníčko rýže.“

Před zrcadlem: „Ty jo, já fakt budu zase hubenej!“

Zvládání hladu při krabičkové dietě

Na prvním místě je třeba říci, že u krabičkové diety byste vůbec neměli mít hlad. Pokud máte hlad, tak to znamená, že je něco špatně. V tomto byla velká výhoda u fit-strava.cz, že se mě při každém zavezení ptali, jak se cítím a podobně.

Dostlali jsme se k tomu, že to je pravděpodobně tím, že jsem v práci ve velkém stresu a proto ten pokles hůře snáším. Rozhodl jsem se, že to překonám svojí vůlí a dále jsem to neřešil. V jiných případech je možné domluvit například postupné snižování energetické hodnoty, aby so tělo lépe zvyklo. Já jak už jsem psal jednou dříve, jsem díky principu krabičkové diety jednou zhubl a proto jsem to neřešil.

Doplněno: Známí se mě ptali, jak mi to vydrželo, to když jsem dříve zhubl. Takže tenkrát to bylo tak, že jsem zhubl za 3 měsíce 8kg a hlavně jsem se naučil nepřejídat. Díky tomu jsem pak dál ještě asi 8 měsíců, bez jakékoliv diety pomalu hubl a celkem jsem zhubl 10kg. V těch dalších měsících jsem to měl hlavně díky sportu, který mě pak samozřejmě začal více bavit. Potom jsem se cca 2 roky držel na stejné váze a až změnou v životě(vztahu a práci) jsem začal zase přibírat, takže to teď musím zase řešit.

Jak jsem psal, protože jsem to nechtěl nijak více řešit, měl jsem problémy s hladem hlavně večer, kdy jsem byl zvyklý na hledání čehokoliv v lednici. Co pomáhá, je aktivita. Jakákoliv. Pokud budete hodně sportovat, můžete trochu hřešit a dát si třeba 1000KJ navíc. S tím by vám , ale opravdu měli poradit ve firmě, kde si krabičky objednáte. Určitě vám automaticky nabídnou jídlo s více energií, pokud se hýbete. V tomhle myslím, že je fit-strava.cz opravdu nejlepší a proto mi více vyhovovalo rozvážení v odpoledních hodinách, kdy bylo více času o tom popovídat.

Já se to snažil zaspat. Jenže světe div se, když to člověk zalomí před 22. hodinou, tak pak samozřejmě automatický vstávám v 6. Tím pádem se další večer situace ještě zhoršuje. Ale moje zkušenost je, že ráno se to dá ještě vydržet, takže jsem vždy snídal až v osm hodin a opravdu to po týdnu přešlo a po dvou týdnech zcela i večer.

„Přestávám mít přes den jakékoliv pocity hladu, ale večerní okurka se stává pravidlem.“

Další hodnocení výsledků krabičkové diety

Hodnocení po cca 2 týdnech s několika porušeními.

  • 3kg dole.
  • Ubyl tuk v obličeji a na krku.
  • Přestal jsem mít hlad ve večerních hodinách.

Dovolená během krabičkové diety

Během své krabičkové diety jsem měl dvě dovolené. Jednu kratší na prodloužený víkend v Rusku a potom asi 9 denní na okružní plavbě na lodi. Musím říct, že toto mojí dietu trochu rozhodilo.

Prodloužený víkend, jsem ještě uhlídal, i když jsme se v Petrohradu báli do restaurací kvůli nebezpečné vodě a tak jsme končili většinou u “meka“. Takže toto asi není při dietě problém. Po návratu jsem normálně pokračoval a váha dál kontinuálně klesala.

Potíž nastala až s delší dovolenou, kde jsme navíc měli all inklusive. Snídaně formou bufetu, pětichodové obědy a večeře jsou sice úžasná věc, ale ne při dietě. Z dovolené jsem se vrátil s tím, že jsem měl ještě o kilogram více, než před dovolenou. To bylo dané tím, kdy tělo bylo zvyklé na malé dávky, a i když se jedlo častěji, bylo v úspornějším režimu. Toto přejídání vedlo k většímu ukládání tuků. Proto samozřejmě platí, krabičková dieta je opravdu funkční, ale nesmí to být o tom, že hned po jejím skončení se začnete zase cpát jako prokopnutí. U mě to bylo dané tím, že jsem za sebou měl teprve přerušených 14 dnů, kdybych za sebou měl měsíc a více, tak bych takhle nejedl. Moje osobní zkušenost je, že po delší době už vám to jídlo skutečně ve větším množství chutnat nebude a vůbec ho do sebe nedostanete!

Ale stejně, pokud můžete, vyhněte all-inclusive dovolené při krabičkové dietě!

Po návratu jsem věděl, že je nesmysl se zase hned vrhnout do diety, proto jsem si dal alespoň týden pauzu a postupně ubíral porce sám. To, ale byla výjimka, v normálním případě byste mohli krásně pokračovat, bez tohoto.

Obecně musím říct, že jsem s krabičkovou dietou od fit-strava.cz fakt spokojený a ještě více s jejich přístupem, ale chtěl bych mít srovnání, proto jsem si objednal i krabičky u dalších firem v Plzni a nyní o tom připravuji další články.

Zajímáte se o krabičkovou dietu? Přečtete si i mé další články o krabičkové dietě: