Bona Spray Mop – jak mě začal bavit úklid

Bona Spray Mop sadaTenhle týden jsem se dostal k zajímavému výrobku. Bona Spray Mop, což je mop na čištění a údržbu podlahy. Dostal jsem přednášku jak je výrobek úžasný a mě zaujala hlavně jedna věc a to, že k tomu nepotřebuji kýbl vody a při tom tím kvalitně vytřu  podlahu celé místnosti bez máchání. Rozhodl jsem se to tedy vyzkoušet.

Výrobek jsem přinesl domů, ženě jej prezentoval jako úžasný výrobek a dárek pro ní, který jí ulehčí již tak lehkou starost o domácnost 🙂

Příprava Bona Spray Mop na první úklid

Mop je v celkem malé (73x15x10cm) krabici, proto se musí složit. Ke krabici jsem dostal ještě návod na složení a obecný návod k použití, ale nakonec mi byl návod na krabici srozumitelnější. Sestavení bona spray mopu je celkem jednoduché a pokud máte návod nic Vás nepřekvapí. Pokud jste inženýři jako já, budete to určitě zkoušet bez návodu, mě se to v rozumném časovém horizontu složit bez návodu nepovedlo 🙂

Co obsahuje Bona Spray Mop čistící set

 • Bona Čistící prostředek (0,85l náplň připravená k okamžitému použití)
 • Bona Spray Mop (mop se sprejem)
 • Bona čistící pad z mikrovláken (modrá pratelná utěrka – prát bez aviváže)

První úklid s novým mopem

Co mě opravdu nadchlo je připevnění utěrky k plastovému nástavci. Správně se jí říká Bona čistící pad. Připevňuje se jednoduše suchým zipem. Je ale nějaký speciální, takže drží fakt dobře i když se vše namáčí!

Pratelnou utěrku jednoduše hodíte na zem mop na ní položíte a můžete začít. Součástí Bona spray mopu je čistící protředek, který je spojen s mopem tak, že stačí lehce smáčknout rukojeť a před mop se na podlahu nastříká přesná dávka čistícího prostředku. Díky tomu jednoduše vytíráte a občas nastříkáte čistící prostředek. Hned jsem vyzkoušel vytřít celý obývák a fakt mě nadchlo jak podlaha (lino) bylo potom krásně lesklé, při tom utěrka nabrala dost nečistot.

Spray Mop se pohodlně drží a vzhledem k tvaru útěrky a plastového nádstavce držící tuto utěrku se mi s ním dobře vytírali i rohy.

Hlavní výhody Bona Spray Mopu

 • Uklízení s ním je fakt rychlé a pohodlné.
 • Rychle uklidíte celou místnost tak, že se podlaha hezky leskne a mop rychle strčíte zpět tam odkud jste jej vytáhli.
 • Čistící prostředek je na mopu a velmi jednoduše se aplikuje na podlahu.
 • Bona Spray Mop je vhodný na všechny typy podlah, to znamená jak dřevěné podlahy tak laminátové nebo lino a dlažbu.
 • Opravdu pohodlné nandavání a sundavání utěrky.
 • Utěrka se také pohodlně pere a ždímá.
 • Spray, nebo-li čistící prostředek je chemicky inertní, takže skutečně žádnou podlahu nepoškodí, při tom podlahu vyčistí.
 • Podlaha je po vytření lesklá a beze šmouh.

Hlavní nevýhody bona Spray mopu

Zatím jsem na nic nepřišel. Možná trochu vyšší cena, která je přibližně 1300,-Kč. Ale potom si říkám, že jedinou nevýhodou je spíše to, že jsem s tím nepřišel sám a nenechal si technologie patentovat já. Fakt to funguje, takže bych se měl brzo dobře bez dalšího vymýšlení 🙂

Na co podle mě tento Mop není vhodný

Určitě to není nástroj, kterým uděláte velký úklid. Považuji to spíše za prostředek, kterým budete pohodlně udržovat pořádek a krásnou podlahu bez šmouh. Takže pokud s mopem vyrazíte na hodně špinavou podlahu, budete muset nečistoty odstraňovat častěji = prát utěrku a ta radost se ztratí.

Kolik stojí Spray mop od Bony?

Cena je přibližně 1.300,-Kč. V ceně je i Bona Čistící prostředek. To je jediná věc, kterou si budete muset časem dokupovat, tedy pokud si nezničíte čistící utěrku, ale to zatím testuji a tváří se, že vydrží dlouho.

Čistící prostředek stojí necelých 150,-Kč což je trochu více než běžné prostředky na vytírání podlahy, ale zatím to na mě působí, že vydrží déle tak uvidíme.

Kde se dá koupit Bona Spray Mop?

Tento článek nebyl napsán jako PR pro nějakou firmu, ale jako skutečná zkušenost, proto zde nebudu uvádět žádný e-shop a podobně. Osobně jsem jej zakoupil v Plzeňské prodejně specializované na podlahy Parketcentrum.

Nově jsem doplnil e-shop vip-podlahy.cz, u kterých jsem si něco nakupoval a příjměně mě překvapili, nejen cenami, ale i spolehlivostí. Na e-shop, kde si mop můžete zakoupit se dostanete zde: www.vip-podlahy.cz.

Závěr

Máme doma již několik mopů, zaručených vynálezů, kde si člověk nemusí namáčet ruce a podobně, ale až tenhle mop nadchl k používání i mě, proto si jej určitě nechám a budu jej používat. Pokud uklízíte stylem, že nejprve luxujete a potom vytíráte, je to pro Vás ideální nástroj stejně jako pro mě. Dokonce pokud jste úchylní na pořádek a budete s ním uklízet každý den nebo alespoň každý druhý až třetí není podle mě nutné ani luxování protože toto množství prachu v pohodě vezme utěrka z mikrovláken. Samozřejmě pokud máte hodně drobivé děti, tak se luxování před tím nevyhnete, ale i tak je vytírání s tímto mopem pohoda 🙂

Myslím si, že toho, že to funguje si je vědom i výrobce, proto nasadil relativně dost vysokou cenu, ale nic jiného srovnatelného jsem zatím nenašel, takže to za to určitě stojí. Navíc si člověk může odpočítat cenu čistícího prostředku, který se k jiným mopům většinou nedává.

Těším se na Vaše příspěvky. Budu sem určitě doplňovat další zkušenosti a nové informace!